EK sprendimas kompensuoti privačias kiaulienos sandėliavimo išlaidas

Europos Komisijos Valdymo komitetas priėmė sprendimą kompensuoti privačias kiaulienos sandėliavimo išlaidas, siekiant sumažinti ES kiaulienos rinkoms kilusį spaudimą. Spendimas priimtas dėl itin žemų kiaulienos produkcijos kainų, kurioms įtaką padarė Rusijos paskelbtas embargas bei išaugusios kiaulienos gamybos apimtys.

Nepaisant to, kad jau jaučiamas minimalus rinkos atsigavimas, ES kiaulienos kainos vis dar yra 20 proc. žemesnės už paskutinių 5 metų vidurkį, be to, daugiau nei 15 proc. žemesnės kainos, palyginus su paskutinių 5 metų vidurkiu, laikosi jau šešis mėnesius iš eilės.

Remiantis nustatyta schema, EK mokės fiksuotą sumą, tam kad būtų kompensuotos išlaidos, susijusios su kiaulienos produkcijos sandėliavimu nuo 90 iki 150 dienų. Pavyzdžiui, kiaulienos kumpių sandėliavimo kompensacijos norma svyruos nuo 254 €/t už 90 dienų iki 278 €/t už 150 dienų. Pagalba privačioms sandėliavimo išlaidoms padengti yra rinkos reguliavimo priemonė, kuri remiasi BRO reglamentu 1308/2013, kuriuo numatyta tam tikram periodui kompensuoti dalį sandėliavimo išlaidų.

Europos Komisijos informacija