Ekspertai apie maršrutus tarp Druskininkų ir Gardino

2014-03-06

Šių metų vasario 25-27 d. kaimo turizmo sodyboje “Karalinski Falvarak Tyzengauz” Karoline (Baltarusijos Respublika) susirinko istorikai, ekonomistai, turizmo įmonių atstovai, Gardino regiono ir Lietuvos kaimo turizmo sodybų savininkai. Susitikimo metu buvo svarstyta, kokie turi būti tarpvalstybiniai maršrutai, kiek naudinga panaudoti istorinį ir kultūrinį paveldą turizmo vystymui. Diskusijos prie apskritojo stalo vyko įgyvendinat tarptautinį techninės pagalbos projektą „Turizmo skatinimas didinant regionų istorinį ir kultūrinį žinomumą“.

Baltarusijos ekspertas Sergej Donskich teigė, kad Lietuvos ir Baltarusijos projektas orientuotas vystyti ir plėtoti istorinį ir kultūrinį potencialą. Pasak jo, iš pradžių reikia aptarti tas temas, kurios mus jungia, ginčytis, surasti perspektyvias kryptis, kaip pavyzdys, atgaivinti pagonių temą. Turime aptarti informacinį planą dėl istorinio ir kultūrinio pristatymo pateikimo – kruopščiai ar išgalvoti istoriją.

Pasak Lietuvos eksperto Džiugo Vaičiūno turistinius maršrutus galima ir reikia pardavinėti, kaip bet kokią prekę. Reprezentaciniai projektai laikosi tol, kol yra finansuojami, o vėliau – laiko gaišimas. Rinka išstumia neefektyvias idėjas.

Baltarusijos projekto koordinatorius Sergej Koleda kalbėjo, kad visų pirmą rezultatai turi būti ilgalaikiai, o pasiūlymai – unikalūs, pavyzdžiui, Lietuvai, Lenkijai ir Baltarusijai siūloma kelionės, kurios per keletą dienų suteikia galimybę pamatyti tris šalis, skirtingas kultūras, kalbas ir netgi buitį. Reikia atsižvelgti į turistų poreikius, pavyzdžiui, keliauti per šalis, kada vaizdai nesikartoja, o kiekviena akimirka atneša kažką naujo. Taip pat galima keisti keliavimo priemones. Iš Lenkijos į Baltarusiją keliauti baidarėmis, pasivaikščioti ir Lietuvoje sėsti ant dviračių. Tokį  maršrutą tarp Gardino ir Lietuvos galima padaryti jau dabar, praktiškai jis jau yra, tik nutrūksta dėl sienos kirtimo.

Šiandien beveik jau sudarytas dviračių takas iki sienos dviejų valstybių, bet kad nuvažiuoti iki sienos kurtimo, turistams reikia važiuoti plentu ir toliau perpildytais keliais. Keletą metų, įvairiuose lygmenyse buvo diskutuojama klausimu dėl turistinį kelio įrengimo palei Nemuną. Ilgai rinko vietą, siūlė įvairius variantus, dabar sprendimas priimtas. Turistinis kelias pasieniu, palei Nemuną, bus iš Lietuvos pusės. S. Koleda teigia, kad jam buvo skirta daugiau kaip trys milijonai eurų, bet infrastruktūrą nusprendė sukurti kairiajame krante, o į Baltarusiją šioje vietoje galima bus patekti dešiniajame krante. Upė tapo papildoma kliūtimi pėsčiajam arba dviratininkui. Tačiau dabar bus galima daugiau sužinoti apie kaimynine šalį.

Pasak Baltijos agroverslo instituto prezidento prof. Raimundo Lopatos, Lietuvoje ir Baltarusijoje žmonės turi sužinoti, kur jie važiuoja, gauti informaciją apie objektus, dar tik ruošiantis keliauti. Projekto metu planuojama sukurti gidą šešiomis kalbomis, apie 100 lankomų objektų Druskininkuose ir Gardino apskrityje. Toks pranešimas bus lengvai skaitomas naudojant QR-kodus, o taip pat tai bus pateikta teksto, garso bei vaizdo formatu.

Verslininkas iš Lenkijos Dariuš Zezialo, kuris užsiima turizmu, specialiai atvyko į šį susitikimą. Jo nuomone, šiandien jau nėra didelių problemų su vizomis. Šuo metu reikia siūlyti bendrą produktą, įgyvendinant kliento pageidavimus.

 Tarptautinio techninio pagalbos projekto „Turizmo skatinimas didinant regionų istorinį ir kultūrinį žinomumą“ tikslai:

  • didinti turistų ir poilsiautojų skaičių, o taip pat prailginti jų viešnagės laiką, sudaryti visas sąlygas   supažinti su Druskininkų, Gardino ir jo apylinkių kultūriniu ir istoriniu paveldu;
  • sukurti miestų įvaizdį , kaip inovacijų ir verslo centrų;
  • išnaudoti gamtinius išteklius kaimo turizmo vystymui;
  • išplėsti teikiamų paslaugų įvairovę ir sukurti inovatyvias mobilių priemonių informacijos sklaidai;
  • skatinti bendravimą ir apsikeitimą patirtimi tarp vietos valdžios ir verslo įmonių.

Rezultate turi būti parengta bendra Druskininkų ir Gardino apskrities turistinių objektų duomenų bazė, mažiausiai keturi tarpvalstybiniai turistiniai maršrutai.

Apie tai rašoma: http://grodno-region.by/ru/news/region_news/grodno-i-druskininkaj-realizujut-sovmestnyj-proekt-po-prodvizheniju-turizma_i_13774.html