Gamintojų parduotos pramonės produkcijos kainų pokyčiai 2015 m. kovo mėn.

2015 m. kovo mėnesį, palyginti su vasariu, gamintojų parduotos pramonės produkcijos kainos padidėjo 2,2 proc., o neįskaitant rafinuotų naftos produktų – 0,1 proc., pranešė Lietuvos statistikos departamentas.

Bendrajam kainų pokyčiui daugiausia įtakos turėjo 9,2 proc. padidėjusios rafinuotų naftos produktų gamybos ir 1,1 proc. sumažėjusios elektros, dujų, garo tiekimo ir oro kondicionavimo produkcijos (atpigo garo tiekimo ir oro kondicionavimo produkcija – 2,1 proc., dujos – 1,2, elektra – 0,5 proc.) kainos.

Lietuvos rinkoje parduotos pramonės produkcijos kainos per mėnesį sumažėjo 0,2 proc. Labiausiai atpigo variklinių transporto priemonių, priekabų ir puspriekabių gamybos (6,5 proc.) ir kompiuterinių, elektroninių ir optinių gaminių gamybos (3,9 proc.) produkcija, o pabrango žalios naftos gavybos (3,5 proc.) produkcija. Maisto produktai pabrango 1,3 proc., mėsos ir paukštienos produktai – 3,7, pieno produktai – 2,8 proc. Tačiau atpigo aliejus ir riebalai – 6,6 proc., kakava, šokoladas ir cukraus saldumynai – 1,6 proc.

Ne Lietuvos rinkoje parduotos pramonės produkcijos kainos per mėnesį padidėjo 4 proc. Pabrango rafinuotų naftos produktų gamybos (12 proc.), kitos kasybos ir karjerų eksploatavimo (5,4 proc.) produkcija, o atpigo atliekų surinkimo, tvarkymo ir šalinimo, medžiagų atgavimo produkcija (6 proc.). Euro zonos rinkoje parduotos pramonės produkcijos kainos per mėnesį padidėjo 5,5 proc., o ne euro zonos rinkoje – 2,8 proc.

Per metus – 2015 m. kovo mėn., palyginti su 2014 m. kovo mėn. - visos gamintojų parduotos pramonės produkcijos kainos sumažėjo 9,2 proc., o neįskaitant rafinuotų naftos produktų – 4,2 proc. Bendrajam metiniam kainų pokyčiui didžiausią įtaką turėjo sumažėjusios rafinuotų naftos produktų gamybos (21,6 proc.) ir padidėjusios guminių ir plastikinių gaminių gamybos (2,6 proc.) produkcijos kainos.

Lietuvos statistikos departamento informacija