Gardine aptarti lietuvių ir baltarusių šiuolaikinio turizmo ypatumai

2014-09-11

Šių metų rugsėjo pradžioje Gardine (Baltarusija) vyko apskritojo stalo diskusija „Turistinių praktikų sensualizacija kaip priemonė regioninio turistinio produkto patrauklumui kelti”. Diskusijos metu buvo aptarti lietuvių ir baltarusių šiuolaikinio turizmo ypatumai. Renginys skirtas Druskininkų ir Gardino savivaldybių laisvalaikio organizatoriams, sanatorijoms, turizmo sektoriaus darbuotojams, kaimo turizmo sodybų savininkams.

visi dalyviai-1Vienas iš renginio prdiskusija-1anešėjų, turizmo plėtros ekspertas Džiugas Vaičiūnas, teigė, kad diskusijoje išryškėjo skirtingi lietuvių ir baltarusių požiūriai į turizmo verslą. Pasak eksperto, lietuviai labiau nei baltarusiai galvoja, kaip išsilaikyti ir konkuruoti turizmo rinkoje.

„Jau praeitose diskusijose esu pastebėjęs, kad baltarusiai į turizmą daugiau žiūri kaip į šalies reprezentaciją, o ne kaip į ekonomiškai naudingą verslą. Taip pat Baltarusijos turizmo versle svarbų vaidmenį atlieka valdžios institucijos, kurių užduotis ir reikalavimus turi vykdyti turizmo sektoriaus atstovai“, - kalbėjo D.Vaičiūnas.

Savo pranešime D.Vaičiūnas kalbėjo ir apie draudimus viešose turistų traukos vietose – muziejuose, parkuose, aikštėse. Nepaisant skirtingų požiūrių į turizmo verslą, abiejų šalių atstovai rado ir tarpusavio panašumų.

„Visi vieningai sutarėme, kad Rytų Europos šalyse turistams yra taikoma daugiau taisyklių, nei vakaruose. Muziejai ir kitos turistinės vietos turėtų būti patraukliomis erdvėmis praleisti laiką, kuriose turistai nebūtų suvaržyti daugybės draudimų“, - pažymėjo D. Vaičiūnas.

parodaRenginys vyko pagal projektą „Turizmo skatinimas didinant regionų istorinį ir kultūrinį žinomumą“. Projekto partneriai – VšĮ Baltijos agroverslo institutas, Druskininkų savivaldybės administracija, Lietuvos akimo turizmo asociacija, Visuomeninio susivienijimo „Respublikinė turizmo ir sporto sąjunga“ Gardino srities filialas ir Gardino miesto vykdomasis švietimo, sporto ir turizmo departamento komitetas (Baltarusija).

Vizito Baltarusijoje metu taip pat buvo dalyvauta Gardino parodos-mugės „Euroregionas „Nemunas-2014“ atidaryme.

 Projektas finansuojamas 2007-2013 m. Europos kaimynystės ir partnerystės priemonės Latvijos, Lietuvos ir Baltarusijos bendradarbiavimo per sieną programos lėšomis. Projektui skirta ES finansavimo suma – 890.966,38 Lt (258.041,70 eurų). Informaciją apie programą galima rasti: www.enpi-cbc.eu.