Gardine buvo aptartos Lietuvos ir Baltarusijos turizmo marketingo galimybės

2014-04-04

Kovo pabaigoje, Gardino apskrityje, vyko apskritojo stalo diskusija „Lietuvos ir Baltarusijos istorijos ir kultūros stereotipai turizmo marketinge“. Diskusijos metu buvo aptarti lietuvių ir baltarusių stereotipai apie vieni kitus, šių šalių istorinių ir kultūrinių paveldo objektų populiarinimas bei akcentuota vizų problema.

Diskusijoje dalyvavęs turizmo plėtros ekspertas Džiugas Vaičiūnas teigia, jog populiarinant Lietuvos ir Baltarusijos pasienio regionus, istoriniai ginčai gali tik dar labiau patraukti turistų dėmesį.

„Aš pasiūliau tokį požiūrį, su kuriuo beveik visi sutiko – istoriniai ginčai neturėtų būti turizmo marketingo stabdis, o kaip tik viena iš priežasčių populiarinti tam tikrą regioną. Istorikų ginčų sprendimas yra ne mūsų kompetencija, todėl turėtume susitelkti į tokią istoriją, kokią turime. Lietuvos ir Baltarusijos regionai turistams bus tik dar įdomesni dėl visų istorinių nesutarimų.“, – teigia Džiugas Vaičiūnas.

Kitas klausimas, dėl kurio kilo daug diskusijų – valdininkų susitelkimas į statistiką ir skaičius, o ne į ekonominę turizmo naudą.

„Valdininkai, vykdydami projektus, per daug susitelkia į formaliąją projektų pusę – kiek procentų padidėjo turistų srautas, lyginant su praeitais metais. Tačiau niekas neanalizuoja, kokią naudą padidėjęs turistų srautas atnešė pačiam regionui, jo ekonomikai, ar turistams buvo sudarytos sąlygos palikti pinigų regione teikiamose paslaugose. Diskusijos metu visi išsiaiškinom, kad tai yra aktualus klausimas ir mums reikia daugiau dirbti su strateginiais tikslais bei didesne paslaugų pasiūla“, – sako D. Vaičiūnas.

Renginyje dalyvavo Druskininkų savivaldybės administracijos ir Gardino miesto vykdomojo komiteto atstovai, istorikai, gidų asociacijos nariai, kaimo turizmo sodybų savininkai, etnografai ir sveikatingumo sektoriaus atstovai. Apskritojo stalo diskusija yra tarptautinio projekto „Turizmo skatinimas didinant regionų istorinį ir kultūrinį žinomumą“ dalis.

Projektas finansuojamas 2007-2013 m. Europos kaimynystės ir partnerystės priemonės Latvijos, Lietuvos ir Baltarusijos bendradarbiavimo per sieną programos lėšomis. Projektui skirta ES finansavimo suma – 890.966,38 Lt (258.041,70 euro). Informaciją apie programą galima rasti: www.enpi-cbc.eu.