Gardine vykusioje apskritojo stalo diskusijoje aptartos regioninio turizmo galimybės

2014-06-11

Šių metų birželio pradžioje Gardino apskrityje vyko apskritojo stalo diskusija „Didelis mažame“: vietos istorijos reikšmė didinant regioninio turistinio produkto patrauklumą“. Diskusijoje dalyvavo Druskininkų ir Gardino savivaldybių laisvalaikio organizatoriai, sanatorijų, turizmo sektoriaus darbuotojai ir kaimo turizmo sodybų savininkai.

Diskusijos dalyviai aptarė turizmo produktų kūrimo ir vietos istorijos pateikimo turistams problemas.

Renginyje buvo diskutuojama apie infrastruktūros galimybes sudarant tarptautinius turistinius maršrutus, kraštotyros medžiagos surinkimą ir panaudojimą, kuriant turistines paslaugas. Pasak diskusijoje dalyvavusio turizmo plėtros eksperto Džiugo Vaičiūno, diskusijų metu išryškėdavo skirtingas lietuvių ir baltarusių požiūris į turizmą.

„Baltarusiai turizmą labiau traktuoja kaip reprezentatyvų dalyką, o ne kaip verslo sritį, galinčią regionui atnešti ekonominę naudą.“, – teigė D.Vaičiūnas.

Taip pat renginyje buvo pristatytas turizmo eksperto Sergej Donski tyrimas apie Baltarusijos ir Lietuvos stereotipus. Tyrime dalyvavo apskritojo stalo dalyviai, tiesiogiai susijusių su turizmo plėtra.

„Tyrimo rezultatai patvirtino mūsų su kolegomis nuomonę, kad lietuvius labiausiai domina istorinės ir dabartinės Baltarusijos pažinimas. Tačiau buvau maloniai nustebęs, kad baltarusiai aktyviai domisi ne tik Lietuvos istorija bei kultūra, bet ir lietuviška virtuve“, – kalbėjo ekspertas.

Apskritojo stalo diskusija „Didelis mažame“: vietos istorijos reikšmė didinant regioninio turistinio produkto patrauklumą“ vyko įgyvendinant projektą „Turizmo skatinimas didinant regionų istorinį ir kultūrinį žinomumą“. Projektas finansuojamas 2007-2013 m. Europos kaimynystės ir partnerystės priemonės Latvijos, Lietuvos ir Baltarusijos bendradarbiavimo per sieną programos lėšomis. Projektui skirta ES finansavimo suma – 890.966,38 Lt (258.041,70 euro).

Informaciją apie programą galima rasti: www.enpi-cbc.eu