Šilta žiema ES ūkininkams žada gerą kviečių derlių

Šiltos žiemos Vakarų Europoje paprastai reiškia, kad žieminiai kviečiai išvengs galimos žalos, kurią gali sukelti dideli šalčiai, o tai savo ruožtu sukuria geras sąlygas geram derliui šią vasarą – konstatuoja apžvalgininkai. Kelias ateinančias savaites dar išlieka galimybė, kad šalnos gali pakenkti kviečiams, tačiau tokia tikimybė su kiekviena diena vis mažėja. Šilta žiema lėmė tinkamas sąlygas geram derliui, todėl belieka tikėtis, kad pavasario ir vasaros orai taip pat bus tinkami.

Labai tikėtina, kad Euroos Sąjungos didžiausia kviečių gamintoja ir eksportuotoja Prancūzija, šiais metais vėl užaugins didelį derlių, taip pat kaip ir antra pagal dydį kviečių gamintoja Vokietija, kuriai dėl neįprastai šiltų žiemos orų prognozuojamas ypatingai geras derlius.

Prognozuojama, kad 2015 metais Prancūzijos grūdų derlius turėtų būti ne mažesnis nei praeitais metais ir siekti 37,5 mln. tonų, tuo tarpu, kitų šaltinių teigimu, derlius turėtų būti dar didesnis ir siekti 37,5 mln. tonų. Prancūzijos žemės ūkio agentūra „FranceAgriMer“ teigia, kad šiais metais kviečiais užsėta 5,1 mln. ha, o tai yra 2,6 proc. daugiau nei pernai.

Vokietijoje žiemos orai pasėliams taip pat nepakenkė, o šalnų tikimybė po kovo vidurio labai sumažėja. Tai yra didelis palengvėjimas Vokietijos ūkininkams, kadangi dėl praeitais metais ypatingai šilto rudens, žiemkenčiai buvo ūgtelėję labiau nei įprastai, todėl žiemos šalčiai galėjo padaryti didelių nuostolių. Vokietijoje pasėtų žieminių kviečių plotai 2015 m. išaugo 2,8 proc. iki 3,24 mln. ha.

Kalbant apie Jungtinę Karalystę, Nacionalinės ūkininkų sąjungos specialistai teigia, kad pasėliai atrodo puikiai nuo šalies pietų iki pat šiaurės. Nepaisant to, skaičiuojama, kad Anglijoje ir Velse kviečių plotai sumažėjo apie 7 proc. palyginus su praėjusiais metais, t. y. iki 1,69 mln. ha.

Tuo tarpu Lenkijoje, kuri yra ketvirta pagal dydį kviečių augintoja Europoje, žieminių kviečių būklė daugumoje regionų yra gera arba labai gera. „Sparks Polska“ analitikų teigimu, Lenkijoje kviečiais apsėta 2,38 mln. ha, o t. y. 2 proc. daugiau palyginus su praeitais metais.

Parengta pagal Agropages informaciją